Pierwsze zwycięstwo!

W dniu wczorajszym nasz zespół pokonał MSPN Górnik Zabrze 3-4. Lepiej w mecz weszli goście co przełożyło się na sytuację Dydka oraz Heluszki jednak w obu przypadkach bramkarz MSPN-u obronił strzały. W 15 minucie z dystansu uderza Wojciechowski, lecz piłka zatrzymuje się na poprzeczce. W 20 minucie z lewej strony boiska Orylski zagrywa prostopadłą piłkę do Heluszki, a ten pewnie wykorzystuje sytuację sam na sam 0-1. Górnik po słabszym początku wziął się do odrabiania strat i w 23 minucie doprowadził do wyrównania - strzał z 25 metrów wylądował w samym okienku bramki Jastrzębskiego. Po 3 minutach Concordia znów objęła prowadzenie. Tym razem z prawej strony do Heluszki zagrywa Andrzejewski. Heluszka wbiegł w pole karne, złamał akcję do środka i strzelił w stronę dalszego słupka, piłka otarła się po rękawicy bramkarza i wpadła do bramki 1-2. Niestety do przerwy dwie bramki zdobyli gospodarze. Bramka na 2-2 padła po rzucie wolnym, natomiast na 3-2 po indywidualnej akcji. Po zmianie stron w dalszym ciągu obserwowaliśmy zaciętą walkę. W pierwszych minutach groźnie z prawej strony uderza zawodnik Górnika, lecz piłka przechodzi obok bramki. 40 minucie do bramki wszedł Pendziałek i już 5 minut później uratował nasz zespół przed utratą bramki broniąc sytuację sam na sam z napastnikiem gospodarzy. W 50 minucie rywale zagrywają w swoim polu karnym ręką - sędzia pokazuje na jedenasty metr. Rzut karny na bramkę zamienia Orylski. Górnik próbuje szybko odpowiedzieć, lecz ich ataki przerywane są w bocznych strefach boiska. 60 minucie groźnie z rzutu wolnego strzela Kastelik - piłka przelatuje nad bramką. W 65 minucie faulowany w polu karnym był Heluszka. Do piłki ponownie podchodzi Orylski i pokonuje bramkarza MSPN-u 3-4. Dobre podanie Kastelika do Wojciechowskiego, lecz ten strzela minimalnie obok bramki.  Do ostatniego gwizdka nasi zawodnicy świetnie bronili wywalczonego rezultatu i w konsekwencji na ciężkim terenie wywalczyli 3pkt.

Wynik: MSPN Górnik Zabrze - Concordia Knurów 3:4(3:2)

Bramki: 2x Heluszka, 2x Orylski

Asysty: Orylski, Andrzejewski, Heluszka

Skład: Jastrzębski(Pendziałek) - Bieniek, Ziaja, Małecki, Lewandowski - Andrzejewski(Henel), Kastelik, Wojciechowski, Orylski - Heluszka, Dydek