3 punkty jadą do Knurowa!

W dniu dzisiejszym nasi zawodnicy rozegrali ligowy mecz z zespołem Trójki Tarnowskie Góry.

Mimo absencji Hadasza , Zięby oraz Jastrzębskiego nasz zespół poradził sobie bardzo dobrze.

Pierwsze minuty należały do gospodarzy - strzał w poprzeczkę po rzucie rożnym, słupek po składnej akcji zespołowej oraz poprzeczka po strzale z rzutu wolnego. Nasi zawodnicy jednak z każdą minutą przyzwyczajali się do gry na boisku Trójki. Boisko było bardzo małe, w związku z tym trzeba było przyspieszyć grę. Kastelik wziął na siebie odpowiedzialność za kreowanie akcji i już w 10 minucie przyniosło to efekt. Prostopadłe podanie od "Kastela" do Heluszki - ten wbiega w pole karne - uderza wzdłuż bramki, piłka trafia w obrońcę i wpada do bramki - gol samobójczy! 0-1! 20 minuta Ziaja uderza z rzutu wolnego - nad bramką. W 30 minucie Dydek popisuje się fantastycznym uderzeniem z półwoleja, piła zatrzymuje się dopiero w siatce, 0-2. Niestety na minutę przed końcem pierwszej połowy po strzale z bocznego sektora tracimy bramkę na 1-2. Druga połowa to "koncert" wykonaniu naszych zawodników - piłka chodziła jak po sznurku od nogi do nogi. 38' Orylski uruchamia Heluszkę - ten wykańcza sytuację sam na sam strzałem w długi słupek 1-3. 43' Ziaja w identycznej sytuacji tyle, że  drugiej strony boiska ponownie zagrywa do Heluszki i mamy 1-4. Odpowiedź Trójki natychmiastowa 2-4. 55' Dydek walczy w polu karnym, zagrywa do Hornika, a ten uderza nad bramkarzem 2-5. Trójka po raz kolejny odpowiada - długa piłka na napastnika, który strzela obok naszego bramkarza. 59' Korona strzela z rzutu wolnego, bramkarz wybija przed siebie - do piłki dopada Dydek i mocnym strzałem pod poprzeczkę podwyższa wynik na 3-6. Trójka i tym razem zdołała odpowiedzieć po rozegraniu z rzutu rożnego na 11 metrze piłkę dostaje zawodnik gospodarzy - strzela na 4-6 nie do obrony! W 60 minucie po pięknej akcji zespołowej, w której padło 6 podań z "pierwszej" Heluszka zagrywa w pole karne do Hornika, a ten strzela do pustej bramki. Bramki na 4-8 oraz 4-9 to dwie identyczne sytuacje - Kastelik mija w środku boiska 3 rywali i zagrywa prostopadłe podanie do Heluszki, który zdobywa kolejno 3 i 4 bramkę w tym meczu!

UKS Trójka Tarnowskie Góry - Concordia Knurów 4:9 (1:2)

Skład: Pendziałek- Lewandowski J, Korona, Ziaja, Orylski - Małecki(60'Lewandowski Sz), Andrzejewski, Katelik, Heluszka - Dydek, Pietruszka (45'Hornik)

Bramki: samobójcza, Heluszka x4, Dydek x2, Hornik x2

Asysty: Orylski, Ziaja, Korona, Dydek, Heluszka, Kastelik x2

Kolejne spotkanie z Sokołem Zbrosławice u siebie w sobotę 16 maja.