Wygramy z Piastem II Gliwice!

Wczoraj nasz zespół zwyciężył w meczu z Piastem II Gliwice 3-0!

Spotkanie rozgrywane było w iście angielskich warunkach pogodowych. Przełożyło się to również na styl gry - dużo walki. Zwyciężył zespół, który zostawił więcej serca i charakteru na boisku - Concordia!

Mecz rozpoczął się dla nas fantastycznie, ponieważ już w 8' spotkania dwójkową akcję Heluszka - "Alexis" wykończył ten drugi 1-0. Niespełna po 18 minutach było już 2-0. Zagranie ręką przed polem karnym. Do piłki podszedł Orylski i strzałem na długi słupek pokonał bramkarza Piasta. Kolejne minuty to dominacja naszego zespołu. Doskonałe okazje do strzelenia bramki mięli: Orylski, Małecki dwukrotnie, Pietruszka jednak piłka albo szybowała nad bramką, albo bramkarz Piasta wychodzi z pojedynków obronną ręką. w 30 minucie z boiska za zagranie ręką na 3 minuty "wylatuje" Korona. W przeciągu 3 minut Piast mógł doprowadzić do wyrównania - jednak fantastycznie w bramce spisywał się Pendziałek. Do przerwy prowadzimy 2-0! Po zmianie stron Piast ruszył do odrabiania strat. Większość strzałów szybowała jednak nad naszą bramką. Concordia odpowiedziała - Małecki uderza z 5 metra, lecz wprost w bramkarza. Heluszka sam na sam - wprost w bramkarza. Kastelik z rzutu wolnego - zbyt słaby strzał. 64' na boisku pojawia się Hornik i po 3 minutach wykorzystuje sytuacje sam na sam i ustala wynik meczu na 3-0!

Reasumując: bardzo dobra gra obronna całej drużyny, wreszcie zagraliśmy na 0 z tyłu. W ofensywie 9 sytuacji stu procentowych i 3 bramki. Ważne, że sytuacje są - musimy nauczyć się je wykorzystywać i zachowywać więcej zimnej krwi w polu karnym przeciwnika. Niestety w meczu nie mógł wystąpić kontuzjowany Dydek. Sytuacja w tabeli w dalszym ciągu jest otwarta!

W niedzielę kolejny ciężki mecz - kolejna wyprawa do Tarnowskich Gór, miejmy nadzieję, że udana. Zbiórka godzina 8.55 na boisku.

KS Concordia Knurów - Piast II Gliwice 3-0!

Skład: Pendziałek, Lewandowski J, Korona, Ziaja, Zięba - Orylski, Kastelik, Andrzejewski, Małecki - Heluszka, Pietruszka (64' Hornik)

Bramki: Pietruszka, Orylski, Hornik

Asysty: Heluszka